Utställningsresultat 2014

Utställningsresultat 2014

 

DKK INT KBHV-14 Hilleröd 20/9-14

Domare: Maria.G.C Veiga Portugal
Hanar
Championkl
DK UCH Baron De Bufera EXC 1 CK CACIB KBHV-14 BIM
SE UCH DK UCH KBHV-12,13 O’Gradi’s Aqui EXC 2CK BH 2 R-CACIB
Tikar
Juniorkl
Hot Isle Felicita EXC CK CERT KBHJV-14 BT 2
Championkl
SE UCH DK UCH O’Gradi’s Andanza EXC CK CACIB KBHV-14 BIR

————————————————————–

SKK int Gimo 2014-09-13

Domare Inga Sill, Estland

Juniorklass
Hot Isle Felicita EX/l

Championklass
Ch Hot Isle Alejandra EX/l CK BT-l CACIB BIR

———————————————————–

SKK int Högbo Bruk 2014-09-06

Domare Tanya Ahlman-Stockmari, Finland

Juniorklass
Hot Isle Felicita VG/l

Championklass
Ch Hot Isle Alejandra EX/l CK BT-l CACIB BIR

—————————————————————

SKK INTERNATIONELL Eslöv 13 September 2014

Domare: Birgitta Svarstad
Hanar
Öppenkl
Royal Tramp’s El Paladin EXC CK BH 2 CERT R-CACIB CHAMPIONAT
Championkl
SE UCH DK UCH KBHV-12,13 O’Gradi’s Aqui EXC CK CACIB BH BIM
Tikar
Unghundskl
SE JV-13 Magh Itha’s Arien EXC CK CERT BT 3
Öppenkl
Coastwinds Rider Leyenda EXC
Championkl
NORD UCH O’Gradi’s Alteza EXC 1 CK CACIB BT BIR
DK UCH SE UCH O’Gradi’s Andanza EXC 2 CK BT 2 R-CACIB
SE UCH Warlock’s Riqueza EXC 3 CK BT 4

——————————————————————-

SVVK/Södra Lund 13-9-14

Domare: Van Steelant-Benoit Belgien
Hanar
Champion kl
DK UCH SE UCH KBHV-12, 13 O’Gradi’s Aqui EXC CK BH BIM
Tikar
Unghundkl
Magh Itha’s Alsrin Exc/ VG ??
SE JV-13 Magh Itha’s Arien EXC 1 CK CERT BT BIR
Brukskl
SE UCH DK UCH LCCH KBHV-12 O’Gradi’s Azafran VG
Öppenkl
Coastwinds Rider Leyenda EXC CK BT 3 R-CERT
Champion kl
NORD UCH KBHV-13 O’Gradi’s Alteza EXC
SE UCH DK UCH O’Gradi’s Andanza EXC 1CK BT 2
Avelskl.
C.I.B DK UCH JV-07 NORD V-07 SE UCH SE V-09 Warlock’s Ligereza
tävla med O’Aqui, O’Andanza O’Azafran O’Alteza
Uppfkl.
Kennel O’Gradis
tävla med. O’Aqui,O’Andanza O’Azafran O’Alteza

——————————————————————

SKK int Visby 2014-08-31

galgo resultat Domare Jan Coppers, Holland

Juniorklass
Hot Isle Felicita EXC/l CK BT-1 CERT BIR

Veteranklass
Ch Hot Isle Alejandra EXC/l CK BT-2 BIR-veteran

———————————————————————-

SKK nat Visby 2014-08-30

galgo espanol Domare Hetty Van Der Lee-Grevelt, Holland

Juniorklass
Hot Isle Felicita EXC/l CK BT-1 CERT BIR

Veteranklass
Ch Hot Isle Alejandra EXC/l BIR-veteran

————————————————————-

SKK NAT Ljungskile 2014-08-23

Domare: Leif Ragnar Hjort, Norge
2+4 anmälda

Hanar:

Unghundsklass:
Cous-Cous Regaliz Amante , EXC/1

Öppen klass:
Royal Tramp´s El Paladin, VG/1

Tikar:

Junior klass:
Cous-Cous Regaliz Memoria, EXC/1

Unghundsklass:
Grey Mountain Corazon, EXC/2
SE JV-13 Magh Itha´s Arien, EXC/1 CK, CERT, BIR

Champion klass:
SE U CH Warlock´s Riqueza EXC/1 CK, BT-2

———————————————————-

SKK INT Norrköping 2014-08-17

Domare: Annika Ulltveit-Moe
Anm: 1+2 Delt: 1+2

Juniorklass hanar
Hot Isle Fausto, EXC/1

Unghundsklass tikar
Magh Itha’s Alsirin, EXC/1

Championklass tikar
SE UCh NO UCh NO JV-13 Hot Isle Delicia, EXC/1 CK BT-1 CACIB BIR

——————————————————————————

SKK nat Eskilstuna 2014-08-16

Domare: Kenneth Edh (domarbyte)
Anm: 1+3 Delt: 1+2

Juniorklass hanar
Hot Isle Fausto, EXC/1 CK BH-1 CERT BIM

Juniorklass tikar
Hot Isle Fermina, EXC/1 CK BT-1 CERT BIR

Unghundsklass tikar
Magn Itha’s Aerin, EXC/1

———————————————————

SvVK Bjurholm 2014-08-16

resultat Galgo Espanol Domare Björn Fritz, Tyskland

Juniorklass
Hot Isle Felicita EX/l CK BT-1 CERT BIR BIR-junior

Bruksklass
Ch Hot Isle Alejandra EX/l CK BT-2 BIR-bruks

———————————————————-

WDS Helsingfors 2014-08-09

resultat Galgo Español – domare Tamas Jakkel, Ungern

Juniorklass hanar
Finblackies Forrest Gump, EXC/2
Hot Isle Fausto, EXC/1 JWW 2014 R-CERT

Unghundsklass hanar
Barbate de Monte Podrido, VG/1

Öppen klass hanar
Finblackies Always On The Run, EXC/1 CERT Champ R-CACIB
Finblackies Run To You, EXC/2

Championklass hanar
C.I.B FI SE EE UCh Multi vinnare Hot Isle Caudillo, EXC/2
C.I.B Multi Ch Multi vinnare Hot Isle Cayetano, EXC/1 CACIB WW 2014 BIR

Juniorklass tikar
Calathea Zola, EXC/1 CERT JWW 2014
Hot Isle Fermina, EXC/2 R-CERT
Hot Isle Florentina, EXC/4
Ibiza Galgo De Fuego, EXC/3

Öppen klass tikar
Grey Mountain Nalda, VG/1

Championklass tikar
Cocolores Karlotta, EXC/2 R-CACIB
DK SE UCh DKJV-12 PMJV-12 Grey Mountain Nadine, EXC/3
C.I.B FI SE DK NO UCH NORD V-11 Hot Isle Crescencia, EXC/1 CACIB WW 2014 BIM
FI UCh Randeros Ximena, EXC/4

Uppfödarklass
kennel Finblackies, 2 HP (?)
kennel Hot Isle 1 HP BIR-uppfödare

——————————————————————

SKK nat Svenstavik 2014-08-03

Domare Agneta Kappers, Sverige

Juniorklass
Hot Isle Feliciano EX/l CK CERT BIM

Juniorklass
Hot Isle Felicita EX/l CK CERT BIR

Championklass
Ch Hot Isle Alejandra EX/l CK BT-2

——————————————————–

SvVK Svenstavik 2014-08-02

Domare Saija Juutilainen, Finland

Juniorklass
Hot Isle Feliciano EX/l BIM-junior

Juniorklass
Hot Isle Felicita EX/l CK CERT BIR BIR-junior

Bruksklass
Ch Hot Isle Alejandra EX/l BIS-4 bruks

———————————————————–

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.