shadow

Utställningsresultat

 

Här kan ni lägga upp resultat från utställningar, gärna enligt följande:

Datum, Utställningsplats, Arrangör, Status (INT/NAT), Ras, Domare
Resultat

Skriv resultatet som kommentar nedan (scrolla allra längst ner på sidan till kommentarsfältet), om du är inloggad och har minst en godkänd kommentar redan så postas kommentaren genast.
Lägg gärna in länkar till en bild eller flera.
OBS! MAX 600px BREDD PÅ BILDERNA! 

97 comments on “Utställningsresultat

  1. SKK INT Sofiero 14/6-2013

    Galgo Espanol

    Domare : John Wauben Holland
    2+5

    Hanar

    Champion kl

    C.I.B DKUCH EUV-13 FIUCH NOUCH NORD JV-10 ROCH SEUCH VDHCH Hot Isle Cayetano BH CK CACIB BIM

    SE UCH DKUCH KBHV-12 O’Gradi’s Aqui BH 2 CK R-CACIB

    Tikar

    Unghundar:

    DK JV-12 NORD JV-12 Grey Mountains Nadine 1 CK ……Cert ?

    Champion kl

    SE UCH DK UCH O’Gradi’s Alteza 1 CK BT CACIB BIR BIG 2

    SE UCH O’Gradi’s Andanza 2 CK BT 2 CK R-CACIB

    SE UCH DK UCH KBHV-12 O’Gradi’s Azafran 3 CK BT3

    SE UCH Warlock’s Riqueza 4 CK BT 4

    Avels kl: C.I.B mm Warlock’s Ligereza tävla med O.Aqui O.Alteza O.Andanza O.Azafran 1hp BIS 2

    Uppf kl Kennel O’Gradi’s tävla med O.Aqui O.Alteza O.Andanza O.Azafran 1 hp opl

  2. SKK nat Solvalla (Stockholm) 2013-09-01
    Galgo Español

    Doamre: Bo Skalin

    Juniorklass tikar
    Hot Isle Delicia, EXC CK BT-1 CERT BIR

    Championklass tikar
    C.I.B NORD UCH FI UCH DK V-09 DK V-10 SE LCCH NO LCCH SE V-12 Hot ISle Bryzcocho, EXC CK BT-2

    Hälsningar
    Annika

  3. Eva Jonsson

    SKK INT Norrköping 2013-08-18

    Galgo Espanol

    Domare. Chan Weng Woh, Malaysia

    Anm.0+4

    Bruksklass tikar
    SE CH SELCCH DKLCCH NOLCCH Zarandillo Querida Chamaca EX 1 CK BT-3

    Championklass tikar
    CIB NORDCH FI CH SEV-12 SELCCH NOLCCH Hot Isle Bryzcocho EX 1 CK CACIB BT-1 BIR
    CIB NORD CH DK CH NOV-09 SELCCH NOLCCH FILCCH EELCCH Hot Isle Alejandra EX 2 CK RES-CACIB BT-2
    SECH DK CH FI CH Magic Blue Asta Kask EX 3

  4. Britt

    SvVk Bjurholm 2013-08-10

    Galgo Espanol (1+2) 2 valpar
    Domare: Saija Juutilainen, Finland

    Valpklass hanar 4-6 mån
    Cous-Cous Regaliz Amante Hp BIRvalp

    Valpklass tikar 4-6 mån
    Cous-Cous Regaliz Querida Hp BIMvalp

    Championklass hanar
    C.I.B NO & SE LCCH NORD UCH SE V-11 Warlock´s Regaliz EXC/1 BH-1 BIM

    Öppen klass tikar
    Zakeya´s Suspicious Minds EXC/1 CK BT-2 CERT CHAMPIONAT

    Championklass tikar
    SE UCH Rabilargo´s Catlla EXC/1 CK BT-1 BIR

  5. Galgo Espanol

    SKK INT Ronneby 11/8-13
    Domare :Aaltonen Pirjo Fin
    Anm 1+4 deltog 1+4

    Hanar
    Championklass

    KBVH-12 SE UCH DK UCH O’Gradi’s Aqui EXC CK CACIB BIM

    Tikar
    Unghundsklass

    DK JV-12 NORD JV-12 Grey Mountain Nadine EXC CK CERT R-CACIB BT 2

    Championklass

    KBVH-12 SE UCH DK UCH O’Gradi’s Azafran EXC CK BT 3
    SE UCH DK UCH O’Gradi’s Alteza EXC CK BT 4
    SE UCH DK UCH O”Gradi’s Andanza EXC CK CACIB BIR

    Uppfödarklass
    Warlock’s Ligereza tävla med O’Aqui O’Andanza O’Azafran O’Alteza HP BIS 3

    Avelsklass: Kennel O’Gradi’s Tävla med O’Aqui O’Andanza O’Azafran O’Alteza HP

  6. SvVK Tammsvik 2013-07-27
    Galgo Español
    Doamre: Lena Stålhandske

    Valpar baby klass hanar
    Cous-Cous Regaliz Amante, 2 HP
    Magh Itha’s Ainu, 1 HP BIM baby

    Valpar baby klass tikar
    Cous-Cous Regaliz Querida, opl
    Magh Itha’s Aerin, 4 HP
    Magh Itha’s Ailinel, 1 HP BIR baby
    Magh Itha’s Alsirin, 2 HP
    Magh Itha’s Arda, 3 HP
    Magh Itha’s Arien, opl

    Öppen klass hanar
    DK JV-12 DK V-12 NORD Jv-12 NORD V-12 SE JV-12 SE V-12 Finblackies Suomen Runner, EXC/1 CK BH-3 CERT Championat

    Championklass hanar
    C.I.B NO UCH NO LCCH NORD UCH NORD V-10 Grey Mountain Bartosz, EXC/! CK BH-1 BIR
    C.I.B DK UCH NO LCCH NO UCH NORD UCH SE LCCH SE UCH SE V-11 Warlock’s Regaliz, EXC/2 BH-2

    Juniorklass tikar
    Hot Isle Debóra, EXC/1 CK R-CERT

    Öppen klass tikar
    Zakeya’s Suspicious Minds, EXC/1 CK BT-2 CERT

    Championklass tikar
    SE UCH Hot Isle Corrida. EXC/1 CK BT-1 BIM
    DK UCH FI UCH SE UCH Magic Blues Asta Kask, EXC/4 CK
    NO UCH SE UCH Rabilargo’s Bibiana, EXC/2 CK BT-3
    DK V-12 NO UCH NO V-11 NO V-12 NORD UCH SE UCH Rabilargo’s Cayenne, EXC/3 CK BT-4

    Veteranklass tikar
    C.I.B C.I.B.P DK UCH NORD UCH SE LCCH SE V-07 Zarandillo Bella Ynez, EXC/1 CK BIR-veteran

    Alla vinnare gratuleras!

  7. Eva Jonsson

    GALGO ESPANOL

    SKK INT Köping 2013-07-21
    Domare. Elisabet Janzon, Sverige
    Anm.0+1

    Championklass tikar

    CIB NORD U CH DK U CH NOV-09 SELCCH NOLCCH FILCCH EELCCH Hot Isle Alejandra EXC CK CACIB BIR

  8. Galgo Espanol
    Domare : Arne Foss NO
    3+5

    Hallands Kennelklubb Nat Tvååker

    Hanar

    Bruks kl

    Zakeya’s Mr Mistral 11 EXC CK CERT CHAMP BH 3

    Chapion kl

    O’Gradis Aqui EXC BH 2
    Hot Isle Cayetano EXC CK BH BIM

    Tikar

    Junior kl
    Warlock’s Escarcha EXC

    Öppenkl

    O’Gradis Azafran EXC CK CERT CHAMP BT 3

    Champion kl

    O’Gradis Alteza EXC CK BT 2
    O’Gradis Andanza EXC CK BT BIR
    Warlock’s Riqueza EXC BT 4

    Avelskl: Warlock’s Ligereza tävla med O’Aqui,O’Andanza,O’Azafran,O’Alteza HP
    Uppfkl: Kennel O’Gradis tävla med. O’Aqui,O’Andanza,O’Azafran,O’Alteza HP

  9. Galgo Espanol

    Hallands Kennelklubb internat Tvååker

    Hanar
    Öppen klass

    Royal Tramp’s El Paladin EXC 1
    Zakeya’s Mr Boy EXC 2

    Champion kl.

    O’Gradis Aqui EXC 3
    Hot Isle Cayetano EXC 1 CK BH BIR
    Warlock’s Leall EXC 2 CK BH 2

    Tikar

    Öppen kl

    O’Gradis Azafran EXC

    Champion

    O’Gradis Alteza EXC 2 CK BT 2
    O’Gradis Andanza EXC 1 CK Cacib BT BIM
    Warlock’s Riquesa EXC 3

    Avelskl. Warlock’s Ligereza Tävla med O’Aqui O’Andanza O’Azafran O’Alteza
    Uppfjkl. O’Gradis tävla med O’Aqui , O’Andanza,O’Asafran,O’Alteza

  10. Britt

    SvVk Råneå 2013-07-06
    Resultat Galgo Espanol (0+2) 1 valp
    Domare: Agnesta Kappers, Sverige

    Babyvalp
    Baeza de Monte Podrido 1 Hp BIR baby BIS-1 babyvalp

    Juniorklass tikar
    Rabilargo´s Dancing Delia O Delight Ex1 CK Bt-2 CERT

    Championklass tikar
    Rabilargo´s Catlla Ex1 CK Bt-1 BIR BIS-1

  11. Lena Larsson

    2013-06-16 Tånga Hed Grains inoff- Domare Nicklas Eriksson
    Galgo espanõl
    Bästa valp:
    Baldomero de Monte Podrido
    Ägare Annika Jansson

    Bästa veteran:
    Zarandillo Bella Ynez
    Ägare Karin Hurtig

    BIR
    O’Gradi’s Alteza
    Ägare Marie-Louise Gräntz
    BIM
    Elendilis Eru
    Ägare Sif Bredenfeldt

    Övriga raser:
    Bästa azawakh:
    Afellah Tariy N’Tenere
    Ägare Helene Andreasson
    Bästa sloughi:
    Ain Zafir Dargham
    Ägare Elin Rose

    BIS 1
    O’Gradi’s Alteza
    BIS 2
    Afellah Tariy N’Tenere

    BIS 3
    Ain Zafir Dargham
    Bästa svans:
    Hot Isle Concepción
    Ägare Lena Blomander
    Bästa huvud:
    Knallåsens Zodiaco
    Ägare Sif Bredenfeldt
    Bästa rörelser:
    Rabilargo’s Bibiana
    Ägare Ursula Evje
    Bästa par:
    Elendilis Eru/Warlocks Escaramujo
    Ägare Sif Bredenfeldt

  12. Susannah Thyni

    AZAWAKH
    2013-06-16 SvVK Vännäs
    domare: Nina Neswadba, Österrike (1+1)
    BIR Ch ZounAdu Amaharzounadu BIS-3 Veteran
    BIM Ch ZounAdu Amajoulzounadu

  13. SvVK Tånga Hed 2013-06-15
    Resultat Galgo Español
    Domare: Ian Rasmussen, Australien

    Valpklass 4-6 mån
    Baldomera de Monte Podrido, Hp BIR valp BIS-3 valp

    Öppenklass hanar
    Elendili’s Eru, EXC/1 CK BH-2 CERT Champ

    Championklass hanar
    Ch Knallåsen’s Zodiaco, EXC/2 CK BH-3
    Ch Warlock’s Regaliz, EXC/1 CK BH-1 BIM

    Juniorklass tikar
    Warlock’s Escaramujo, VG/3
    Warlock’s Escritora, EXC/1 CK BT-4
    Warlock’s Exotica, EXC/2

    Öppen klass tikar
    O’gradis Alteza, EXC/1 CK BT-3 CERT Champ

    Championklass tikar
    CH Rabilargo’s Bibiana, EXC/3 CK
    CH Warlock’s Luiosa, EXC/4 CK
    CH Warlock’s Ramera, EXC/1 CK BT-1 BIR BIS
    CH Warlock’s Riqueza, EXC/2 CK BT-2

    Avelsklass
    Ch Zoe De Valle Estrella, 1 HP BIR avel

    Uppfödarklass
    kennel Warlock’s, 1 HP BIR uppf BIS-4 uppf

    Alla vinnare gratuleras!

    Hälsningar
    Annika

  14. Resultat Vänersborg Int. 2013 06 09 galgo espanol
    Domare Benny Blid von Schedvin
    Anm. 5 + 7 delt 5 + 7

    Hanar öppen klass
    Elendiliss Eru Exc ck res cert BH3
    Q’Gradis Aqui Exc, ck cert championat BH1 BIM
    Royal Tramp’s El Paladin VG

    Hanar championklass
    SE UCH SV-10 KnallåsensZodiaco Exc ck res.cacib BH2
    NOUCH SEUCH Rayma Divendres Exc

    Tikar Juniorklass
    Warlock’s Escaramujo Exc
    Warlock’s Escritora Exc ck BT4

    Tikar öppen klass
    O’Gradis Andanza Exc ck cert chhampion BT3
    O’Gradis Azafran Exc ck

    Tikar championklass
    NO UCH SE UCH Rabilargos Bibiana Exc ck res.cacib BT2
    CIB JWW-10 NORD UCH NORD V-10 SE V-10 Warlock’s Ramera Exc ck cacib BT1 BIR
    SE UCH Warlock’s Riqueza Exc

    Uppfödarfklass Kennel Warlock’s HP BIR

    Tyvärr kunde vi inte stanna till finalerna

    Grattis till alla deltagare

  15. 212-05-26
    SKK INT Österbybruk
    Domare: Kurt Nilsson

    Juniorklass tikar
    Hot Isle Delicia, EXC/1 CK BT-1 CERT BIR

    Bruks/jaktklass tikar
    DL LCCH SE LCCH SE UCH Zarandillo Querida Chamaca, EXC/1 CK BT-3 R-CACIB

    Championklass tikar
    SE UCH Hot Isle Corrida, EXC/1 CK BT-2 CACIB

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.